23. ročník turnaje v Sedlčanech

21.04.2012 19:13

23. ročníku v regionu velmi oblíbeného turnaje jednotlivců v rapid šachu se z našeho oddílu zúčastnilo hned devět hráčů, což tentokrát představovalo vůbec nejpočetnější výpravu šachistů z jednoho oddílu. Vítězem turnaje se stal suverénně FM Tomáš Vojta se ziskem 8,5 bodů. Na druhém a třetím místě se umístili David Zvára a Michal Větrovský.

1487

Ačkoli se tentokrát nikdo z našich hráčů nedokázal probojovat do první "dvacítky" (nejlepší z našich byl 21. Milan), i tak jsme zaznamenali některé obdivuhodné výsledky. Svůj první turnaj v životě absolvoval Jarda Fluxa a hned z toho byl krásný výsledek. Jardovi se podařilo získat několik cenných skalpů. Zejména ho jistě těší výhra nad panem Petkovem (ELO 1795) nebo miniaturka z posledního kola, při níž zmatil pana Šourka (ELO 1656).

Stejného bodového výsledku jako Jarda dosáhl teprve čtrnáctiletý Martin Vašák. Martin si oproti nasazení polepšil o fantastických 21 míst a mezi juniory se umístil na krásném třetím místě. Turnajový los připravil pro Martina dvě těžká oddílová derby. V tom prvním dokázal udolat Martina Vnoučka (ELO 1584), ale ve druhém (v posledním kole) již svůj bodový zisk nevylepšil, když podlehl silnému Petru Procházkovi (ELO 2000). I přes prohru z posledního kola představuje výsledek 4 bodů pro Martina mimořádný úspěch.

Nejlepší junioři turnaje.

Ostatní naši hráči zahráli spíše lehce pod své možnosti. Jirka Feierfeil zopakoval svůj "nešťastný kousek" z let minulých, když v prvním kole podlehl papírově mnohem slabšímu Štěpánu Feldsteinovi. I přesto zakončil turnaj s 50% ziskem bodů. Na nepovedený turnaj se asi bude snažit rychle zapomenout snad jenom Martin Vnouček, kterému se turnaj vůbec nepovedl a se ziskem 2,5 bodů (ty navíc získal s neelaři) spokojen rozhodně nebyl.

Titulek: hhg

Dnes se musím pochválit porazil sem cernyma 1700 fire ale zítra mám talent, z běží.šachový školy,1600 fire a 1800 národníni.tak sem zvědav

—————

Datum: 01.05.2012

Vložil: blbec sem.

Titulek: ostuda blamaz

Tak dnes další blamáž,v časovce 6tahu na 3.min jsem odevzdal pěšce. A rupnul...tak za odměnu mám zítra bez dla.s elistama mám černý a bez mám bily,to je smůla...

—————

Datum: 28.04.2012

Vložil: uspech

Titulek: konik

Tak dnes sem remizoval s rusakem 1910 fide,byl sem vybraným,ale on v my časovce obětoval koně a plichta

—————

Vložil: martin

tak za chvilku se chystam na ostravskyho konika 2012,budu sem podle moznosti psat vysledky,jinak aktualni vysledky budou na chessresults...

—————

Datum: 23.04.2012

Titulek: uspech

Já sem s výsledkem spokojen,můj cíl byl 0,5.bodů o 2 body jsem Ho vylepšil.já si nechávám výborný výkony do ostravy